Styczniowe zmiany ku nowemu roku

Już niedługo zakończymy rok 2019 i rozpoczniemy nowy 2020 rok. Rozpoczęcie nowego roku przyniesie nam wiele nowych zmian na które warto się przygotować. Korzystając z tej okazji chcemy odpowiedzieć Wam na kilka ważnych kwestii informując Was także o nowych zmianach.

Windows Vista i Windows 7 – Co dalej?

Jak dobrze wiecie Microsoft zakończył wsparcie dla systemu Windows XP w 2014 roku, a my nie wspieramy tego systemu od początku naszej działalności. Microsoft także dla Windows Vista zakończył wsparcie, a my je kontynuowaliśmy do tej pory. Natomiast wsparcie dla Windows 7 zakończy się 14 stycznia 2020 roku. W związku z tym nasuwa się następujące pytanie: Co dalej ze wsparciem z naszej strony?

Odpowiadając na to pytanie chcemy poinformować o tym, że oba systemy będą miały zagwarantowane wsparcie do 31 grudnia 2022 roku w ramach którego wszystkie nasze programy powstałe do tej pory będą działać poprawnie wraz z tymi nowymi nadchodzącymi w najbliższym czasie. Po tej dacie przedstawimy dalsze kroki, które podejmiemy odnośnie wsparcia dla systemów Windows Vista i Windows 7. Nie oznacza to, że po 31 grudnia 2022 roku rozpoczniemy proces kończenia wsparcia dla obu systemów. W związku z tym na ten moment nie ma czym się przejmować i śmiało można korzystać z naszych programów na Windows Vista i Windows 7.

Dalsze losy CheckShield Security Suite

Zgodnie z harmonogramem udostępnionym w Revogoo Care Center oficjalna premiera stabilnej wersji programu CheckShield Security Suite miała się odbyć pod koniec grudnia 2019 roku. Jednak z przyczyn technicznych stało się to niemożliwe i w związku z tym chcieliśmy poinformować Was o tym, że premiera wersji 1.0 programu CheckShield Security Suite została przez nas przesunięta na 31 stycznia 2020 roku. Termin ten w ciągu najbliższych kilku dni ulegnie zmianie w dokumentacji, ponieważ widnieje tam termin, którego nie uda nam się dotrzymać.

Na dzień 1 stycznia 2020 roku zaplanowaliśmy także aktualizację oznaczoną numerem 0.17, której opis zmian już jest dostępny w Revogoo Care Center. W ramach tej aktualizacji zamierzamy wprowadzić wiele zmian, które między innymi będą dotyczyć aktywacji programu i telemetrii. W nowej wersji programu wprowadzimy telemetrię, która pozwoli nam na lepszą eliminację błędów w fazie końcowej testów oraz umożliwi nam w przyszłości także lepsze wykrywanie nowych zagrożeń. Więcej informacji na temat telemetrii i jej sposobie działania będziemy udostępniać w Revogoo Care Center już wkrótce. Natomiast aktywacja programu zostanie całkowicie zmodyfikowana przez co po przeprowadzeniu aktualizacji będzie konieczne przeprowadzenie aktywacji ponownie. W związku z tym prosimy o przygotowanie się na tą ewentualność. Jednocześnie informujemy także o tym, że aktywacja programu offline zostanie wycofana w ramach aktualizacji do wersji 0.17. Od tej pory aby aktywować licencję konieczne będzie połączenie z Internetem.

W roku 2020 rozpoczniemy także wdrażanie nowego sposobu działania silnika programu CheckShield Security Suite do którego będzie wymagane stałe połączenie z Internetem. Nowy sposób pozwoli na zredukowanie zużycia pamięci operacyjnej oraz procesora. Zmiany te będą wprowadzane stopniowo i w pierwszej fazie planowanej dla wersji 0.17 program zostanie przełączony na nowy sposób działania silnika, ale w ustawieniach będzie możliwe przełączenie programu do pracy z wykorzystaniem starego sposobu działania silnika. Wycofanie starego sposobu działania silnika zaplanowaliśmy na 31 grudnia 2020 roku. Więcej informacji na ten temat będziemy publikować wkrótce. Zmiany w dokumentacji dotyczące nowego sposobu działania silnika pojawią się w ciągu najbliższych kilku dni.

Windows Defender i inne konflikty

W związku z rozpoznanym konfliktem między programem Windows Defender, a CheckShield Security Suite podjęliśmy decyzję o domyślnym wyłączaniu programu Windows Defender podczas korzystania z programu CheckShield Security Suite. Jeśli korzystasz z programu Windows Defender, a CheckShield Security Suite używasz jako druga linia obrony to zalecamy zmianę programu Windows Defender na inny pochodzący od innego dostawcy zabezpieczeń. Użytkownicy Microsoft Security Essentials proszeni są także o usunięcie tego programu i wybranie rozwiązania zastępczego za usunięte oprogramowanie podczas korzystania z CheckShield Security Suite.

Wiemy także o tym, że oprogramowanie Bitdefender potrafi blokować właściwe działanie programu CheckShield Security Suite. Jednak nie ma konieczności by usuwać oprogramowanie firmy Bitdefender z urządzenia – wystarczy dodać odpowiednie wyjątki. W przypadku pytań jak to zrobić prosimy o kontakt z nami lub dostawcą programu Bitdefender.

Obecnie sprawdzamy jakie konfiguracje rozwiązań zabezpieczających powodują konflikty z programem CheckShield Security Suite. Po zakończeniu tego procesu w Revogoo Care Center opublikujemy odpowiedni artykuł z informacją, które programy powodują konflikty z programem CheckShield Security Suite i przedstawimy możliwe rozwiązania rozpoznanych konfliktów.

Ankiety

W ciągu najbliższych kilku dni wyślemy do testerów programu CheckShield Security Suite ankiety na temat działania programu i przebiegu testów. Udzielenie odpowiedzi na ankietę jest obowiązkowe w wyznaczonym terminie. Jeżeli nie otrzymamy odpowiedzi na ankietę istnieje szansa, że dana licencja testerska zostanie zablokowana ze względu na brak udziału w testach, dlatego prosimy o sprawdzanie swojej poczty e-mail w celu wzięcia udziału w ankiecie. Ankieta nie dotyczy nowych testerów, którzy dołączyli do grona testerów po 1 listopada 2019 roku.

ThreatBuster czyli brat programu CheckShield Security Suite

Program ThreatBuster pomimo wcześniejszych zapowiedzi zostanie udostępniony do testów 1 stycznia 2020 roku, a jego oficjalne wydanie planujemy na 31 stycznia 2020 roku. W tym krótkim okresie przeprowadzimy odpowiednio wydajne testy, które pozwolą nam na szybkie wydanie tego programu. Do testów można dołączać cały czas do rozpoczęcia testów i w ich trakcie. Aby to zrobić wystarczy skontaktować się z nami i dołączyć do grona testerów.

Comments are closed.